Tagi

, ,

wpid-img_0049_wm.jpg

Roza z Jerycha. Roslinka reklamowana w tv przez firme kosmetyczna przy okazji promocji szamponu.

Z ciekawosci zamowilam roslinke (TU), chcialam zobaczyc jak sie rozwija.

Zalalam ja niewielka iloscia wody, tak zeby tylko korzenie byly zamoczone, bo gdzies online przeczytalam, ze za duza ilosc moze spowodowac gnicie. Pierwsze zdjecie zaraz po zamoczeniu, kolejne po kilku godzinach, ostatnie po 2 dniach.

Wymieniajac swoje krotkie doswiadczenie w tym temacie z inna osoba, ktora posiada roslinke, otrzymalam informacje zeby zalac ja calkowicie- wtedy najlepiej sie rozwija. I faktycznie ladniej sie rozwinela i jest bardziej zielona. Aktualne zdjecie dodam w najblizszym czasie.

Troche madrych informacji ze strony http://www.swiatkwiatow.pl:

,,Cecha, które sprawia że roślina ta jest tak niezwykła to dość rzadka właściwość. Gdy roślinie braknie wody, kurczy się i zwija do środka, stopniowo zasychając.  Po dostarczeniu roślinie wody, błyskawicznie rozwija się a jej pędy zielenieją. Dzięki temu roślina ta często nazywa się zmartwychwstanką.

Roślina pochodzi z obszarów ameryki Północnej i Azji, gdzie w obszarach pustynnych są idealne warunki do rozwoju tej rośliny. W rejonach występowania opady deszczu są niezwykle rzadkie a okresy suszy trwają przez długie miesiące. W procesie ewolucji róża jerychońska dostosowała się do takich warunków i jako ciekawostka przyrodnicza rozpowszechniona została praktycznie na całym świecie.”

image

image

image

Zdjecia robione przy pomocy mojego nowego nabytku- Ring Light :)

Reklamy